Michał Tyrka

Pochodzę z Krakowa, a dokładniej z Nowej Huty. Jak się rozpoczęła cała ta przygoda z piłką ? A no właśnie, od małego miałem z nią styczność, cała rodzina sportowców – piłkarzy.

Tata, Wujek, Dziadek, wszyscy grali w piłkę… Więc byłem „skazany” na sport, zresztą nie trzeba było mnie namawiać, od razu wiedziałem że chce to robić. Dlatego na pierwszy trening do Hutnika Kraków w wieku 7 lat zaprowadził mnie Dziadek. I tak przez kilka lat szlifowałem swoje umiejętności w krakowskim klubie. Uczęszczałem również do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zaliczyłem również epizod w Młodej Ekstraklasie Cracovii.

Po kilku latach niestety musiałem „zawiesić buty.. ” ze względów zdrowotnych i postawiłem wszystko na jedną kartę by zostać Trenerem.

IMG_0034
Michał Tyrka
Trener PF
KONTAKT

tel. 504-074-176
e-mail: michal.tyrka10@vp.pl

Od tamtej pory uczestniczyłem w wielu stażach (m.in.: Crystal Palace, Jagiellonia, Białystok), konferencjach czy szkoleniach trenerskich. Posiadam Licencje UEFA „B”. Na ten moment pracuję w MKS Puszcza Niepołomice z juniorami młodszymi, natomiast w starszych juniorach jako asystent.

W roli asystenta pomagam również w seniorach klubu KS Wieczysta Kraków, który walczy o awans do 4 ligi. Wcześniej pracowałem w AS Progres Mam przed Sobą jeszcze wiele celów ale póki co skupiam się na tym co jest tu i teraz.

Współtworzenie projektu Players Foundation jest dla mnie wyzwaniem ponieważ są tu ludzie, którzy mają jasno określony cel i chcą w pełni się realizować, a także spełniać marzenia zarówno swoje jak i zawodników.